HISTÓRIA

history

HISTÓRIA

  1. Home
  2. O NÁS
  3. História spoločnosti Iron Mountain

Spoločnosť Iron Mountain založil Herman Knaust v roku 1951 v Livingstone, v štáte New York. Herman Knaust bol svojim susedom v údolí rieky Hudson známy ako „Hubový kráľ“, keďže svoj majetok zarobil pestovaním a predávaním húb. V roku 1936 kúpil vyťaženú baňu na železnú rudu a 100 akrov pôdy za 9000 dolárov, aby mal viac priestoru na pestovanie svojich produktov. Ale v roku 1950 sa situácia na trhu s hubami zmenila a Herman Knaust sa rozhodol nájsť pre svoju baňu, ktorú nazval „Iron Mountain“, nové obchodné využitie.

OCHRANA DÔLEŽITÝCH INFORMÁCIÍ

Po druhej svetovej vojne Knaust financoval presun mnohých židovských imigrantov do Spojených štátov. Títo ľudia stratili svoju identitu, pretože ich osobné záznamy boli zničené počas vojny. Amerika sa v tomto období obávala aj hrozby atómovej vojny, čo bolo ďalším dôvodom, prečo sa Knaust rozhodol zamerať svoju obchodnú činnosť na ochranu dôležitých informácií.

history 1
history 2

Knaust v bani Iron Mountain otvoril prvé „trezory“, zriadil kanceláriu v Empire State Building a dokázal presvedčiť predstaviteľov armády, ako napríklad generála Douglasa MacArthura, aby navštívil priestory spoločnosti Iron Mountain. Prvý zákazník spoločnosti Iron Mountain bola banka East River Savings Bank, ktorá do jej priestorov v obrnených vozidlách previezla na uskladnenie mikrofilmové kópie depozitných záznamov a duplikáty podpisových kariet. Spoločnosti so sídlom v New Yorku si postupne začali uvedomovať potrebu chrániť dôležité informácie a zoznam firemných zákazníkov sa začal rozrastať. Spoločnosť Iron Mountain pokračovala vo svojom raste v rámci newyorského trhu a rozšírila svoje priestory aj o vyťaženú vápencovú baňu bližšie pri meste. Iron Mountain sa stala poprednou spoločnosťou, ktorá zabezpečovala ochranu najdôležitejších záznamov.

PRVÉ NADZEMNÉ ZARIADENIE V NEW YORKU

Klienti čoskoro začali požadovať aj ukladanie papierových záznamov. V roku 1978 spoločnosť Iron Mountain otvorila svoje prvé nadzemné zariadenie na ukladanie záznamov v New Yorku. V roku 1980 otvorila pracovisko v Novom Anglicku, aby vyhovela novej potrebe ochrany zálohovaných údajov z počítačov. V roku 1983 spoločnosť Iron Mountain rozšírila svoje pôsobenie v Novom Anglicku, keď odkúpila spoločnosť New England Storage Warehouse v Bostone. Táto kúpa predstavovala prvú akvizíciu spoločnosti Iron Mountain a umožnila jej silný vstup na trh správy informácií v oblasti práva a zdravotníctva.

V polovici osemdesiatych rokov už mala spoločnosť Iron Mountain vytvorené všetky produktové línie, ktoré predstavujú základ dnešnej spoločnosti. Ponúkala služby uloženia a správy papierových záznamov (vrátane významných operácií na vertikálnych trhoch správy zdravotnej a právnickej dokumentácie), ochranu údajov mimo sídla zákazníka a služby ochrany najdôležitejších záznamov na trhoch v New Yorku a Novom Anglicku.

V roku 1988 spoločnosť Iron Mountain urobila veľký krok vpred akvizíciou spoločnosti Bell & Howell Records Management, Inc. Spoločnosť Iron Mountain sa tak stala prvým národným poskytovateľom služieb vo svojom odvetví.

V roku 1988 spoločnosť Iron Mountain urobila veľký krok vpred akvizíciou spoločnosti Bell & Howell Records Management, Inc. Spoločnosť Iron Mountain sa tak stala prvým národným poskytovateľom služieb vo svojom odvetví.

Expanzia spoločnosti pokračovala a v roku 1995 jej ročné výnosy presiahli 100 miliónov dolárov. Vedúci predstavitelia spoločnosti si vtedy uvedomili, že nastal čas na konsolidáciu v odvetví správy záznamov. Vo februári 1996 sa spoločnosť Iron Mountain stala verejnou spoločnosťou.

Dnes spoločnosť Iron Mountain zastáva vedúcu pozíciu na trhu služieb správy informácií a poskytuje služby viac ako 230 000 zákazníkom v 50+ krajinách na piatich kontinentoch. Spoločnosť je verejne obchodovaná na americkej burze New York Stock Exchange (NYSE) pod kódovým označením „IRM“ a tiež figuruje na zozname najväčších amerických spoločností Fortune 1000 (momentálne na 619. mieste). Organizácie všetkých veľkostí pôsobiace v každom veľkom odvetví – vrátane viac ako 95 % spoločností na zozname Fortune 1000 a 85 % spoločností indexu FTSE 100 – sa spoliehajú na spoločnosť Iron Mountain ako na svojho partnera v oblasti správy informácií. Spoločnosť Iron Mountain je s výnosmi 3 bilióny amerických dolárov v roku 2015 a najširšou platformou služieb na najväčšom počte globálnych trhov najdôveryhodnejším partnerom v oblasti správy informácií na svete. V roku 1952 Herman Knaust preukázal veľkú predvídavosť, keď vyhlásil: „Tento podnik bude rásť ako huby po daždi...“